POROZMAWIAJMY.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą lub mają jakiekolwiek pytania dotyczące naszych
rozwiązań, prosimy o kontakt.

  FAQs.

  Najczęściej zadawane pytania.

  Koszt wdrożenia jest uzależniony od zakresu funkcjonalnego programu oraz liczby licencji. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli poznać Twoje potrzeby w zakresie informatyzacji laboratorium. Poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety, na podstawie której przygotujemy dla Ciebie zindywidualizowaną ofertę.
  Czas wdrożenia różni się w zależności od zakresu funkcjonalnego programu oraz możliwości organizacyjnych laboratorium. Jeśli zdecydujesz się na zakup gotowego rozwiązania, czas wdrożenia sprowadzi się jedynie do instalacji oprogramowania na docelowej infrastrukturze. W przypadku dużych systemów o rozbudowanej funkcjonalności będziemy potrzebowali kilku miesięcy (zazwyczaj 4 – 6), aby w pełni odzwierciedlić sposób pracy przyjęty w Twoim laboratorium. Pamiętaj, że we wdrożeniu uczestniczy nie tylko CSMS, ale również kluczowy personel laboratorium. Koniecznie uwzględnij jego pracę w harmonogramie wdrożenia.
  Dobór odpowiedniej infrastruktury jest bardzo ważny, aby zapewnić użytkownikom komfort pracy w systemie. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli podać wymagania techniczne potrzebne do sprawnej obsługi systemu w Twoim laboratorium. Przygotowując specyfikację techniczną weźmiemy pod uwagę m.in. wielkość systemu oraz liczbę użytkowników.
  Jeżeli obawiasz się, że infrastruktura, którą posiadasz jest niewystarczająca lub jeśli brakuje Ci wsparcia IT, pomyśl o rozwiązaniu w chmurze.
  Proponujemy model licencjonowania oparty o liczbę jednoczesnych dostępów do bazy danych. Zakłada on nielimitowaną liczbę użytkowników oraz nielimitowaną liczbę stanowisk komputerowych z dostępem do programu. Ograniczona jest jedynie liczba użytkowników, którzy jednocześnie pracują w programie (liczba otwartych sesji).
  Będąc z nami nigdy nie jesteś sam. Opieka autorska po wdrożeniu zapewni bezpieczeństwo danych i działania programu, pełne wykorzystanie jego możliwości oraz ciągłość dostosowywania do zmieniających się potrzeb laboratorium. W ramach ustalonego pakietu godzin serwisowych udzielamy wsparcia użytkownikom w bieżącej obsłudze programu, wykonujemy modyfikacje istniejących lub tworzymy nowe funkcji programu, wykonujemy przeglądy IT. Udostępniamy również nowe wersje oprogramowania o usprawnionej funkcjonalności. Umowa opieki autorskiej jest zazwyczaj zawierana na rok lub jego wielokrotność. Opieka autorska będzie rozliczana miesięcznie fakturą, na podstawie protokołu wykonanych prac.
  Tak. Dbamy o to, aby informacje przechowywane w bazie danych były bezpieczne. System LIMS wykorzystuje technikę uwierzytelnienia za pomocą loginu oraz hasła (możliwa integracja z Active Directory), co uniemożliwia dostęp osobom nieupoważnionym. Dane są zabezpieczone przez rozbudowany system uprawnień. Komunikacja między platformą internetową, a serwerem jest zabezpieczona certyfikatem SSL. Mechanizmy automatycznego tworzenia kopii zapasowych pozwalają skutecznie zabezpieczyć dane, a w razie awarii odtworzyć je lub przenieść na inny serwer.
  Tak. Wymiana danych z innymi systemami funkcjonującymi w laboratorium jest bardzo powszechną praktyką. Integracja zazwyczaj dotyczy zleceń na wykonywanie badań, miejsc i punktów pobierania próbek, danych kontrahentów, danych kadrowych, gospodarki magazynowej, wyników badań, rozliczania i fakturowania wykonanych prac.
  Tak. System CS-18 LIMS umożliwia wczytanie wyników analizy do bazy danych jako wyników cząstkowych do dalszych obliczeń lub jako wyników końcowych. Możliwa jest również archiwizacja pliku, z którego wczytano dane.

  Oczywiście. Jeżeli obawiasz się, że infrastruktura, którą posiadasz jest niewystarczająca lub jeśli brakuje Ci zaplecza informatycznego, instalacja w chmurze jest świetnym rozwiązaniem. Uzyskasz dostęp online do aplikacji z dowolnego miejsca bez konieczności inwestowania w kosztowną infrastrukturę. CSMS zadba o utrzymanie odpowiednich zasobów oraz bezpieczeństwo Twoich danych.

  Twoje laboratorium działa w oparciu o wymagania normy PN/EN ISO 17025? Świetnie! Oznacza to, że działasz zgodnie z najlepszą praktyką w oparciu i ściśle zdefiniowane procesy. Tak jak my. Norma PN/EN ISO 17025 jest dla nas punktem odniesienia we wdrażaniu programu CS-18 LIMS. Nieustannie doskonalimy swoje kompetencje w zakresie audytowania systemów zarządzania opartych na jej wymaganiach. Jeśli dopiero planujesz akredytację, system CS-18 LIMS będzie świetnym narzędziem, które pomoże Ci wdrożyć system zarządzania oparty na normie PN/EN ISO 17025 i przygotować laboratorium do oceny PCA.

  MASZ PYTANIA?

  SKONTAKTUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.

  • CSMS Sp. z o.o.
   ul. Zdrojowa 2
   43-200 Pszczyna
  • +48 32 210 85 21
  • biu**@cs**.pl